Шпалери

Фотошпалери як конструктор простору

З чим перш за все у кожного з нас асоціюються фотошпалери? З певною мистецькою картиною, патерном чи градієнтом, що простягається вздовж стін. І це так, шпалери справді приносять у приміщення естетичний елемент та допомагають виразити стиль конкретного інтер’єру чи його власника. Але є у них іще одна надважлива задача — це формування простору.

Завдяки фотошпалерам можна приховати недоліки кімнати, візуально розширити її, трансформувати під свої потреби, зробити світлішою та затишнішою. У цій статті ми розкажемо, як це зробити легко та стильно на конкретних прикладах, а ти зможеш знайти для себе натхнення та дизайнерські підказки🙂

Візуальне розширення простору

Ми знаємо, яким болючим може бути питання невеликих квадратур кімнати, це справді впливає на відчуття комфорту в оселі. Але не варто поспішати засмучуватися, адже є декілька лайфгаків, як за допомогою фотошпалер можна візуально розширити простір. Ось і вони:

1. Вміло підібрана колірна гама, зокрема: світлі та нейтральні тони. Використання таких ніжних відтінків, як білого, кремового, світло-сірого, карамельного чи інших пастельних кольорів, допомагає створити ілюзію ширшого простору. Вони відбивають більше світла, роблячи кімнату відкритою і просторою.

2. Перспектива та глибина. Пейзажі, ландшафти вулиць, панорами неба чи інших відкритих локацій можуть створювати додаткове відчуття ширини. Наприклад, зображення далекого горизонту над полем або ж вид на скелясті гірські хребти під ясним небом точно допоможе додати інтер’єру перспективи, а також особливої атмосфери, адже природні мотиви даруватимуть ще й затишок та свіжість.

3. Візуальні трюки такі, як патерни, 3D-дизайни, вертикальні та горизонтальні лінії й інші візерунки теж допоможуть змінити простір під різні потреби. Вертикальні лінії роблять стелю вищою, а горизонтальні – стіни ширшими. Крім того, геометричні патерни можуть створювати цікаві оптичні ілюзії, додаючи інтер’єру динаміки, а фотошпалери з 3D-елементами візуально поглиблюватимуть простір, надаючи йому багатовимірності.

21566a
21566b
21566c

Шпалери Leggera Impronta

690.00м² грн790.00м² грн
21483a
21483b
21483c
21483d

Шпалери Prejudice

690.00м² грн790.00м² грн
21112a

Шпалери Freedom White Mountains

690.00м² грн790.00м² грн

Додаткове освітлення простору

Як ми уже згадували, завдяки додатковому освітленню можна візуально розширити простір, але окрім цього воно також допомагає створити більш затишну та комфортну атмосферу в кімнаті, зробити її інтер’єр жвавішим. Адже, погодься, від достатнього освітлення не рідко залежить навіть наш настрій та продуктивність.

Якщо надворі часто похмуро або ж єдине вікно твого куточка виходить прямо на густі віти дерев, а ти залежиш від сонечка так сильно, як і авторка цієї статті, то ось кілька порад, як за допомогою фотошпалер можна освітлити оселю:

1. Пастельні або близькі до білих тони. Так, знову мова про кольори: очевидно, що використання світлих та пастельних відтінків на фотошпалерах допомагає відбивати більше сонячних променів, та й загалом світлі кольори роблять кімнату яскравішою та більш привітною. Не хочеш класичних бежевих відтінків — обирай ніжні рожеві, блакитні, бузкові, світло-жовті чи інші улюблені тони у якомога світліших варіаціях.

2. Мінімалістичні принти на білому тлі. Вони не перевантажують простір і додають відчуття легкості та простоти, водночас маючи у собі певний цікавий сюжет. Це може бути як патерн із невеличких деталей, так і одна акцентна картина, приміром, у графічному стилі на тому ж чистому білому тлі.

3. Окремим пунктом варто виділити ще й принти із тінями від листя, об яке вдаряються сонячні промені. Від них віє особливим теплом та затишком, і здається, що ласкаве сонечко завжди поряд, яка б там погода не визирала з-за вікна.

4. Акцентні спеціальні вставки. Такими є металеві та глянцеві поверхні на фотошпалерах, які не лише допомагають відбивати світло, а й додають інтер’єру цікавинки. Окрім них із цією задачею чудово впораються імітовані джерела світла, приклад дизайну з якими ти можеш бачити нижче, а заглянувши до нашого каталогу знайдеш більше цікавих варіацій для кожного зі згаданих пунктів.

21912a
21912b

Шпалери Tinley

690.00м² грн790.00м² грн
21853a
21853b
21853c
21853d

Шпалери Sunshine

690.00м² грн790.00м² грн
21480a
21480b

Шпалери Riquadro

690.00м² грн790.00м² грн

Зонування кімнати за допомогою фотошпалер

Одним з особливих варіантів створення максимально ергономічного та ефективного простору є його зонування. Найбільш актуальним це питання є для квартир-студій, смартквартир чи житла із європлануванням. У всіх випадках шпалери можуть стати чарівною паличкою, що допоможе створити стильний та функціональний інтер’єр. І хоч ми не в Гоґвортсі, але ці кілька заклинань радимо запам’ятати для того, аби зонування простору вдалося якнайкраще:

1. Для початку треба чітко розмежувати різні зони приміщення залежно від потреб. Наприклад, на робочу зону, відпочинкову, обідню тощо.

2. Далі варто добре обдумати комбінації різних дизайнів фотошпалер для цих зон. Важливо, щоб кольори та стилі шпалер поєднувалися між собою, не створюючи хаосу та дисгармонії. Цього можна досягнути за допомогою поєднання спільних елементів принтів, кольорових акцентів або ж схожих відтінків.

3. Якщо ж тобі лячно поєднувати кілька різних дизайнів у одному приміщенні, то рішенням може бути одна акцентна стіна, що виконана у яскравих барвах чи з насиченим принтом, коли решта стін однотонні. Це дозволить виразно виділити певну частину кімнати, до того ж стилізувавши її під певні потреби. До прикладу, у відпочинковій зоні цікаво виглядатимуть тропічні фотошпалери, коли решта кімнати, як це часто буває — кухня — оформлена білими чи монохромними шпалерами у тон до принту тропіків.

4. Остання порада не стосуватиметься саме шпалер, але буде не менш помічною при оформленні зонованого простору, і це — аксесуари. Так, інтер’єрні аксесуари вирішують багато для загальної атмосфери, вони надають їй цілісності та, звісно, стилю. Тут є багато варіацій на будь-який смак, якими саме способами це зробити: зелені рослини та кімнатні квіти, одна або декілька виразних текстур, картини чи інші мистецькі елементи, килими, свічки та багато іншого. Не бійся експериментувати та наповнювати свій простір цікавими ідеями, акцентами та сенсами.

21978a
21978b

Шпалери Lactiflora

690.00м² грн790.00м² грн
21659e
21659u

Шпалери Ligneux

690.00м² грн790.00м² грн
21429a

Шпалери Drop Deco Silver

690.00м² грн790.00м² грн

Шпалери – це потужний інструмент для створення унікального та функціонального інтер’єру. Вони дозволяють підлаштувати кімнату під свої потреби, якщо квадратура, конфігурація чи навіть погода проти. Правильний вибір кольорів, текстур та принтів допоможе візуально розширити простір, зробити його світлішим та затишнішим, а також чітко зонувати приміщення. Усе для того, аби створити гармонійний та приємний інтер’єр, в якому буде добре відпочивати, працювати й самовдосконалюватися.

Фотошпалери kith2kin — твій особистий конструктор стильної оселі.