Смуги шпалер нумеруються в тому порядку, в якому вони повинні бути наклеєні на стіну.

Починати клеїти потрібно з лівого боку, рухаючись вправо. Смуги шпалер повинні щільно прилягати одна до одної, стик в стик.

Інструменти

відро

малярський валик

притискний валик

олівець

губка або ганчірка

кельма (шпатель)

пензлик для клею

канцелярський ніж

рівень

Підготовка стіни

1

Зніміть стару фарбу або шпалери

Стіну потрібно очистити від старих шпалер або фарби. Рекомендуємо не залишати старі шпалери на стіні. Якщо у вас виникли проблеми з видаленням старих шпалер, спробуйте трохи змочити їх теплою водою.

2

Переконайтеся, що поверхня гладка і чиста

На очищену від старого покриття стіну бажано нанести шпаклівку, щоб згладити нерівності. Якщо поверхня пориста, перед наклеюванням шпалер наноситься ґрунтовка.

До пористих поверхонь відносяться: шліфовані стіни, стіни зі старими шпалерами, ДВП і т. д. Поверхню також слід заґрунтувати, якщо вона яскравого кольору, який може просвічувати крізь шпалери.

Клеїмо шпалери

1

Розгляньте фотошпалери

Перед тим, як клеїти шпалери на стіну, переконайтеся, що всі смуги в комплекті, жодна з них не пошкоджена і не має дефектів. Обов’язково переконайтеся, що що всі смуги стикуються між собою та малюнок зберігає цілісність до того, як клеїти шпалери на стіну.

Увага: ми не приймаємо рекламацій, якщо шпалери вже були наклеєні на стіну. Будьте уважні та перевірте усе до того, як клеїти шпалери на стіну.

2

Зробіть розмітку для наклеювання першої смуги

Дуже важливо рівно наклеїти першу смугу шпалер.

Перше, що потрібно зробити, це розмітка стіни.

За допомогою рівня і олівця проведіть від краю стіни вертикальну лінію на відстані, рівній ширині рулону ваших шпалер. Розмітка буде служити орієнтиром при розміщенні першої смуги на стіні. Слідкуйте за тим, щоб лінія не була дуже яскравою, інакше її буде видно з-під шпалер.

3

Приготуйте клей

Додайте у відро необхідну кількість холодної води (див. таблицю).

Почніть перемішувати воду, утворюючи вир. Повільно почніть висипати клей у воду, інтенсивно помішуючи. Коли весь клей буде вилитий у воду, продовжуйте вимішувати масу протягом однієї хвилини. Потім дайте клею постояти 10 хвилин і знову інтенсивно перемішайте. Клей готовий до використання.

Кількість – 1 упаковка

Кількість води – 1.7 л.

Площа (м²) – 10 м²

Увага: якщо ви купили клей іншого виробника, дотримуйтеся інструкції на упаковці для приготування.

4

Нанесіть клей безпосередньо на стіну

Наносьте клей поступово за допомогою валика або пензля, на ширину приблизно однієї смужки з невеликим припуском. Наносьте нову порцію клею тільки після того, як закінчили клеїти смугу шпалер.

Важливо покрити клеєм всю поверхню стіни, інакше на шпалерах можуть утворитися бульбашки.

5

Розташуйте смуги шпалер так, щоб їх краї щільно прилягали один до одного, але не перетиналися, міцно притисніть їх.

Для досягнення найкращих результатів використовуйте притискний ролик. Акуратно поєднуйте малюнок при наклеюванні і стежте, щоб клей не забруднив лицьову сторону фотошпалер.

Примітка: уникайте складок на шпалерах, оскільки це може призвести до тріщин на полотні.

6

Розгладьте шпалери по всій поверхні

Акуратно розгладьте шпалери руками або притискним роликом, рухаючись від центру до краю. Всі дрібні бульбашки і зморшки зникнуть, як тільки шпалери висохнуть.

Якщо на лицьовій поверхні шпалер з’явилися плями клею, обережно видаліть їх вологою ганчіркою або губкою, не чекаючи висихання клею.

Увага: Не тріть поверхню, знімайте клей легкими рухами.

7

Обріжте зайві шпалери

Після того, як ви приклеїли всі шпалери до стіни, зріжте непотрібні фрагменти шпателем і гострим канцелярським ножем.

8

Зачекайте 24 години, поки клей повністю висохне, щоб побачити остаточний результат. Весь цей час в кімнаті не повинно бути протягів.

Сядьте зручніше і насолоджуйтесь новою кімнатою!

Примітка: вінілові шпалери гірше пропускають повітря, ніж флізелінові. Тому, якщо наклеїти їх на щільну поверхню, яка погано вбирає вологу, висихання може зайняти більше часу.